Hurá na cesty!!

24. února 2015 v 17:28 | Já |  Vším...
Nádech, výdech. Cítíte to? Já tedy ano. Jaro mi pomalu prostupuje do morku kostí.


Je super zase ho cítit ve vzduchu. Sněženky kvetou, divže nepůčí prvoklíče (ale i to přijde co nevidět), sluníčko svítí a mě to zase táhne ven. Těším se, až bude tak teplo, že mi bude stačit jen světřík a tříčtvrťáky, budu se moct zase bezstarostně procházet lesem s mou drahou polovičkou. Je zvláštní, že ačkoli on les zbožňuje stejně jako naši zemi, moc toho tady nezná. To já jezdila už od malička skoro každý víkend s babi a dědou někam na výlet - jednodenní, někam ku Praze, max. 3/4 hodiny jízdy vlakem. A tak mám teď navrch a můžu plánovat výlety.

První výlet na toto jaro je docela jasný. Je totiž tradicí naší rodiny, od které se po smrti dědečka tak nějak upustilo. Ale já se rozhodla ji probudit k životu. A kam že to pojedem? Na kandík!!!! Ale tak trošku jinak. Vždy jsme chodili z Pikovic pod medník, odtamtud pohledat kandík, pak hurá nahoru, na Medník a šup dolů, tradičně do cukrárny v Pikovicích, sednout na šutry u Sázavy a zase na vlak a hurá dom. - To byla tradiční trasa.

Ale tentokrát jsem se rozhodla tuto běžnou trasu, kde si člověk pro nával lidí ani odskočit na záchod nemůže, pozměnit - prodloužit.

http://foto.turistika.cz/foto/45112/96667/lrg_screenshoter.jpg

Vlakem se pojede dál, než jen do Petrova, půjde se podel Sázavy, což by byla krásná procházka, kdyby svítilo slunko a nefoukalo, kolem trampské osady, přes vyhlídku na viadukt, a akdyž bychom došli k Medníku, vrhli bychom se do kopce hledat kandík. :-)

Na tomto výletu ale bude ještě něco zajímavého. Pojedu já s přítelem a moje mamča. A myslím, že to bude super.

A teď, co je to vlastně ten kandík? Kandík (celým jménem kandík psí zub) je drobná květinka s fialovými okvětními lístky. Je to jediný druh rodu kandík v celé Evropě, ale u nás roste pouze na tomto místě - u Medníku. Takže když jednou za rok kvete, je to tam jako na Václaváku, fůra lidí, které se chci vyhnout právě tím, že půjdu po jiné - delší cestě. Ale jestli se jí vyhnu, kdo ví?

Tak to je on, krasavec, kvůli kterému se lidi plahočí do kopců.
Zdroj: http://st4.geg.cz/photo/299789_detail.jpg

A co Vy?
Znáte kandík?
Vypravili jste se někdy na Medník nebo je to pro Vás vzdálený vesmír?

Podělte se v komentářích. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mrhradil mrhradil | Web | 24. února 2015 v 17:51 | Reagovat

Super článek, pecka fotky!.)

2 hedd hedd | Web | 25. února 2015 v 13:15 | Reagovat

Děkuji. :-))
Omlouvám se za mystifikaci, fotografie není moje (bohužel), zdroj přidán. :-)
Ovšem, že je ta fotka super, to musím uznat i já. :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama