Hvězdy nad hlavou

23. srpna 2014 v 18:47 | Lúthien |  Světem...
Hvězdy nad hlavou, co mě do galaxií zvou a lákají mě vůní svou teď nechám jít! Mám náladu svou a né zrovna zářivou... Hádej, hádej, kolik je sluncí, kolik? Kdo to dnes ví, kde život spí, kde se rodí, kde zhasíná?
Hvězdy nad hlavou a lehká slabost v kolenou....
Jen, co jsem si přečetla, co je tématem tohoto týdne, již jsem v hlavě slyšela onu melodii a slova, která znám jen z jedné patnáctiny. Píseň, o které mluvím, je neznámá, ale náš vedoucí v oddíle ji hrává na kytaru. Je to píseň hloubavá, když ji slyším, derou se mi slzy do očí a mrazí mě v zádech, a to, i když není moc proč. Její melodie a slova mne dokáží absolutně "rozhloubat" a navést mne na mou oběžnou dráhu mezi hvězdami, kde mi nic nebrání v toulání (ne nadarmo se tato píseň jmenuje "Toulka"). A já se toulám ráda. I když jsem po většinu času extrovert, který se nejlépe cítí mezi lidmi, občas se uzavu do sebe a létám kolem planet v mé vlastní sluneční soustavě. Když nad tím tak přemýšlím, můj život má pro hvězdy a toulání mezi nimi slabost. Mezi mé nejoblíbenější písničky patří tato, zde již vyřčená, Toulka a Souhvězdí žab (od Pavla Dobeše, odkaz zde), mou nejoblíbenější knížkou je Malý princ a mou oblíbenou činností je létání mezi hvězdami a jejich pozorování. A není nic hezčího, než putovat ve dvou, najít osobu nalazenou na stejnou vlnu a toulat se s ní, ruku v ruce, pro komunikaci nemusíte používat slova, nýbrž stačí, když si pinkáte myšlenky - jako při tenisu.
Podnikání výletů až ke hvězdám je mým velkým koníčkem, který mi nikdo nikdy nezakáže, ale až poletíte vstříc novému světu, pozor na souhvězdí Žab!!

P.s. Prosím Vás o radu, do šk. časopisu píšeme články na téma Elita národa, neměli byste nějaký tip na zápletku/nad čím se zamyslet....? Jestli to bude povídka, či úvaha je fuk. Jsem teď po prázdninách nějaká vygumovaná. O:) Kdyby vás něco napadlo, tak šup s tím do komentářů! :) Děkuji!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Daenerys Daenerys | Web | 23. srpna 2014 v 19:31 | Reagovat

písničku jsem nikdy před tím neslyšela, ale hrozně moc se mi líbí, ten text je opravdu kouzelný a nutí člověka k zamyšlení a člověk se tak nějak zasní a ztratí se v myšlenkách..
Jinak článek si napsala opravdu pěkně, uplně chápu o čem píšeš, mám to podobné..
Jinak taky je má oblíbená kniha Malý princ, miluji ty jeho úvahy..

2 Kiwi Kiwi | Web | 23. srpna 2014 v 20:39 | Reagovat

Je to zajímavé, tenhle článek má krásnou armosféru. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama