Noc

17. ledna 2014 v 20:10 | Lúthien |  Světem...
Ticho. Tma. Vlhký vzduch vonící létem. Cvrkání cvrčků a šumění lesa. Žbrblání potůčku a občasné štěknutí srnce. Vůně lesa, louky a kopřiv. Má milovaná osůbka a případné hrábnutí do strun kytary. Praskání ohně, jeho zář a žár, který na Vás přestane působit hned poté, co popojdete o pár metrů směrem od ohniště a zase Vás obklopuje jenom tma. Černá nepropustná tma.

Takhle nějak vypadá moje ideální noc. Je zvláštní, jak málo mi stačí ke štěstí, ale v onu chvíli jakobych zapomněla na celý okolní svět a byla tu jenom pro sebe, pro něj a pro přírodu. Jakobych byla každým nádechem šťastnější a šťastnější. Jakoby mi vůbec nechyběla společnost ostatních lidí a prožívala pocit naprostého splynutí s přírodou.
Je teplá a vlahá letní noc. Obloha je černá, ale posetá mnoha tisíci hvězd. Ležím uprostřed louky a on vedle mne. Prsty propletené do sebe. Na tvářích nás lechtá nikým neposekaná tráva, stejně tak na našich holých chodidlech. Pozorujeme nebe, přejíždíme pohledem z jedné hvězdy na druhou. Posloucháme cvrkání cvrčků, kteří si ani v tuto pozdně noční hodinu nedají pokoj. Zafouká chladný vánek a nám přejede mráz po zádech promočených studenou noční rosou. Jakoby se s námi točil celý svět a zároveň stál čas. Slyším vlastní srdce, jak tepe uvnitř mého těla, cítím každý nádech, vnímám ho a soustředím se na dýchání, na přítomnost mého nejmilejšího, na hvězdy, na přírodu, na to, že jsem ráda, že vůbec jsem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 1. dubna 2014 v 9:43 | Reagovat

To je strašně krásně napsaný. Úplní cítím tu vůni trávy, chladivost ranní rosy a modročernou noc jako hlubokou nekonečnou tůň s hvězdami jako démanty.

2 Lúthien Lúthien | Web | 28. dubna 2014 v 22:32 | Reagovat

Och, děkuji. :-) Je hezké číst takový komentář, když jednou za bambilion let přijdu opět na blog! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama