2014 - A co?

1. ledna 2014 v 11:58 | Lúthien |  Hlavou...
Hm. Tak jo. Je rok 2014. A co jako?

Já to nějak nechápu. Pro mě je dnešek - středa 1.ledna roku 2014 - naprosto obyčejným dnem jako každý jiný. K čemu tolik dovádět, že už je tady?
Čas - ve své podstatě si ho určil člověk, tudíž se lidé radují z něčeho, co sami určili. Z něčeho, co kdyby určili jinak, bylo by to jindy (a radovali by se asi stejně). Radost z toho, že se změnila trojka na čtyřku lidem upírat nechci (jak málo stačí ke štěstí!), ale nemohli by se lidé radovat jen uvnitř? Vždyť i vnitřní smích je ten nejhezčí. A navíc, vážně si myslíte, že tím, že skončil jeden rok a přichází nový, se uskuteční nějaký zvrat? Něco, co zažene to, co se vám nedařilo, a najednou ve vás vzbudí vlnu talentu, či co? Nebo že vás vaši nepřátelé budou mít najednou v lásce? Že všechno to, co jste v roce zkazili se najednou vymaže? Nač z toho dělat takovou šaškárnu, jaká se na planetě odehrává? Opít se (ehm.. co opít, vožrat se, ztřískat!) sníst (ehm.. sežrat) co nejvíc chlebíčků, chipsů, popcornu a jiných nezdravých věcí, a pouštět petardy a ohňostroje. Přijde mi, že jsou lidé tak nějak bezcitní. Zatímco lidé bujaře projevují své emoce skrz ohňostroje a petardy, zvířata žijící ve volné přírodě se strachy choulí v lese, bojí se, diví se, proč nastala apokalypsa. Zvířata žijící se svými páníčky se choulí u jejich nohou a strachy drkotají zuby. To vám jich vážně není líto? A co na to naše planeta?? Nešlo by slavit jen v rodinném kruhu, či kruhu přátel, bez zbytečných petard? Klidně se vožírejte, ale nepouštějte při tom petardy!
A to ještě nepřišla řeč na nepořádek, který po vás zůstává. Já bydlím v šestém patře, a když mi pod okny pouštíte ohňostroje, tak 1. mě z těch ran a světel vždycky rozbolí hlava a 2. zbytečky ohňostrojů se mi rozplácávají o okno a padají na parapet, tudíž má nablýskaná okna musím znovu umývat!!!
Já bych ty Silvestry zakázala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michelle Michelle | Web | 1. ledna 2014 v 12:02 | Reagovat

ja cítim, že je iný rok.. a som rada! 2013 bol strašný rok pre mňa :(

2 Lúthien Lúthien | Web | 1. ledna 2014 v 13:37 | Reagovat

Já necítím nic, je normální den, tím, že je jiný rok se stejně nemůže nic změnit, je to jenom číslo, na kterém naše životy nejsou vůbec, ale vůbec závislé, je to něco, čemu lidé přisuzují význam, který to ale ve skutečnosti nemá. Je den jako každý jiný, náš život pokračuje nehledě na to, jaký je rok. Životu je to jedno..
Jediná změna, která může přijít je ta, že se změní něco v našich hlavách. Tedy - máme-li číslo 13 zafixované jako číslo plné neštěstí  a celý rok na to úpěnlivě myslíme, je jistá pravděpodobnost, že se nám nebude dařit už jen proto, že máme v hlavě negativní fixaci a s příchodem roku 2014 se nám tato fixace odblokuje a nebude to tak hrozné..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama