Téma týdne: Zážitky z MHD

11. srpna 2013 v 16:53
Mé zážitky z MHD by se daly rozdělit do několika druhů... Ale sama nevím, jak by se jednotlivé druhy měly jmenovat. Ale aspoň je nějak tak popíšu.
.
1. Sluchové. To byste mi ani nevěřili, kolik já odposlechla hovorů. Ne schválně, to jenom sedíte a buď slyšíte, nebo neslyšíte. Ovšem nejvíce mě pobavil a zároveň vlastně i potěšil jeden jediný "sluchový zážitek", a to když do autobusu nastoupila slečna/mladá paní - mohlo jí být okolo dvaceti, a nejdřív jenom švitořila: "To je dneska ale pěkně! Jé, paní! Máte krásný kabát! Ale to je rozkošný pejsek.", atd. atd. Na konci svého monologu pronesla: "Nene, dámy a pánové! Já neejsem blázen! Já mám dneska prostě jenom dobrej den!!!", a s těmito slovy vystoupila z autobusu...
.
2. Viděné okem. A to je různé sledování lidí. Mým oblíbeným je stát v poloprázdném autobusu/tramvaji/metru a pozorovat lidi. Ne abych hodnotila oblečení/účesy/obuv, ale spíš hádám, na co lidé asi myslí, co je čeká doma, kam jedou atd. Něco jako Amélie (z Montmartru), která hádala, kolik lidí v onu chvíli zažívá orgasmus. Ne nadarmo mi lidé říkají "Amelie"..
.
3. Důchodcovské. Věc, kterou absolutně nenávidím jsou na zastávkách/ve vozech MHD důchodci, či postarší lidé. Ne proto, že jemusím pouštět sednout. Já jim tu chvíli oddechu dopřeju a mně samotné vadí, když vstává paní 40ti letá, než aby zvedla svůj zadek ženská, který je 20. Mně vadí jejich arogance a namyšlenost. (Ovšem ne vždy, proto se těm, kterým teď křivdím, ze srdce omlouvám). Již mnohokrát se mi stalo, že stojím na zastávce, přijde důchodkyně a odstří mě, dupne mi na nohu atd. atd. Nevím proč to dělají, ale to jejich vysoký sebevědomí mě fakt štve.
.
4. Čichové. Projevují se zvlášť vlétě. Typickými příznaky jsou přecpané tramvaje/autobusy a vedro. Škoda, že někteří lidé neviděli antiperspirant, či voňavku, ani z okýnka rychlíku. Jak by se pak žilo líp...
.
Zážitků bude určitě hafo, jenom si na ně teď nějak nemůžu vzpomenout. Tře ba bude někdy článek "Zážitky z MHD II.".
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 katt-chan katt-chan | E-mail | Web | 11. srpna 2013 v 18:37 | Reagovat

:D to o tech duchodcich mohlo byt v minuelm nebo predminulem temstu ted nevim kdy bylo :D jinak taky rada pozoruji lidi co delaji jak se tvari a nebo co vyhrabou z baglu proste si rada vsimam detailu :)

2 hedd hedd | Web | 11. srpna 2013 v 19:51 | Reagovat

[1]: To mohlo, ale já tu tou dobou nějak nebyla, či co, tak jsem to musela šoupnout sem :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama